
Ние очакваме EUR да остане под натиска на продавачите като политическите рискове обясняват само част от слабостта на единната валута.
Изглежда, че в рамките на среда на глобално възгордяване, дивергенцията между базовият растеж на еврозоната и инфлацията става все по-очевидна. Един универсален размер за монетарната политика на всички и липсата на фискална гъвкавост подсказват, че паричните и фискални условия в еврозоната ще се разделят все повече, правейки различията в растежа на номиналния БВП все по-големи.
Ние направихме леки промени в нашите прогнози за EUR/USD като все още очакваме 0.97 в края на годината и 0.87 при мечи сценарии, а 1.02 при бичи.
EUR/JPY е крос, който трябва да се наблюдава като очакваме спад. По наше мнение, японските инвеститори участваха прекалено дълго в дефлационния сценарии на еврозоната и сега притежават прекомерни позиции на европейските облигационни пазари. Например Япония е собственик на 14% от френските неизплатени ценни книжа. И не само политическите рискове притесняват тези инвеститори. Изглежда инфлацията нараства в икономиките от сърцевината на еврозоната, докато в страните от периферията все още се борят с дефлационния натиск, който е причинен от липсата на структурна реформа и затягането на монетарните условия. Изглежда местните разходи по финансирането нарастват по-бързо от локалните инфлационни нива.
В стратегическото си портфолио Morgan Stanley запазват късите си позиции в EUR/USD от 1.0650, с цел 0.99 и стоп 1.0850.
Коментирайте първи